09.09.2013 14:08:16

Jakie prawa ma pracownik zatrudniony na podstawie umowy zlecenie?

Poprawne zawiązanie umowy zlecenia opisuje Kodeks Cywilny. Niestety nie mówi o zasadach przyznawania urlopu na bazie tego typu porozumienia pracownika z pracodawcą.

Chęć wzięcia urlopu w pracy podwładny zgłasza przedsiębiorcy, u którego jest zatrudniony. Gdy nie istnieją żadne przeciwwskazania, odbiór dnia wolnego będzie formalnością. Niestety prawo do urlopu nie przysługuje pracobiorcy zatrudnionemu na umowę zlecenie

W tej sytuacji należy scharakteryzować obszar odpoczynku w indywidualnym porozumieniu. Zazwyczaj biznesmeni nie utrudniają swoim podwładnym wzięcia wolnego. Między innymi dlatego, że zdrowie fizyczne pracobiorcy ma znaczny wpływ na precyzję wykonywanych przez niego obowiązków służbowych.

W praktyce nie ma dużych problemów, jeśli pracownik ma bezpłatne dni wolne. Niejednokrotnie biznesmeni dają swoim podwładnym płatny urlop na mocy porozumienia zlecenia, ale niestety nie jest to często realizowana procedura.

Ewelina Uroda
igospodarczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>